Web NTVMSNBC   
NTVMSNBC'yi açılış sayfam yap
Video
Foto Galeri
Türkiye
Dünya
Ekonomi
Spor
Teknoloji
Sağlık
Kültür Sanat
Yaşam
Hava Yol
Yeşil Ekran
Eğitim
Moda
Otomobil
Doğuş Yayın Grubu
NTV
CNBC-e
e2
NTVSPOR.NET
NBA TV
NTV Radyo
Eksen 96.2
Radio N101
NTV Yayınları
NTV Tarih
N. Geographic
 
NTVMSNBC Anasayfa » Spor » Olimpiyat » 2004 ATİNA OLİMPİYATLARI » Genel Değerlendirme
En başarılı ülke İngiltere
Olimpiyat Oyunları’nda yelkende en başarılı ülkeler, 2 altın, 1 gümüş ve 2 bronz madalyayla İngiltere, 2 altın madalyayla da Brezilya oldu.

AA
Güncelleme: 22:21 29 Mayıs 2005 Pazar

İstanbul - Bu arada erkeklerde mistralde altın madalya kazanan İsrailli Gal Frinman, ülkesine oyunlar tarihindeki ilk altın madalyasını getirmiş oldu.

 

Agios Kosmas Su Sporları Merkezi’ndeki yelken yarışmalarında, ilk 3’e giren sporcular şöyle:

ERKEKLER
Finn:
Altın: Ben Ainslie (İngiltere)
Gümüş: Rafael Trujillo (İspanya)
Bronz: Mateusz Kusznierewicz (Polonya)

Mistral:
Altın: Gal Fridman (İsrail)
Gümüş: Nikolaos Kaklamanakis (Yunanistan)
Bronz: Nick Dempsey (İngiltere)

470:
Altın: Paul Foerster-Kevin Burnham (ABD)
Gümüş: Nick Rogers-Joe Glanfield (İngiltere)
Bronz: Kazuto Seki-Kenjiro Todoroki (Japonya)

Star:
Altın: Torben Grael-Marcelo Ferreira (Brezilya)
Gümüş: Ross Macdonald-Mike Wolfs (Kanada)
Bronz: Xavier Rohart-Pascal Rambeau (Fransa)

Laser:
Altın: Robert Scheidt (Brezilya)
Gümüş: Andreas Geritzer (Avusturya)
Bronz: Vasilij Zbogar (Slovenya)

Open 49’er:
Altın: Iker Martinez-Xavier Fernandez (İspanya)
Gümüş: Rodion Luka-George Leonchuk (Ukrayna)
Bronz: Chris Draper-Simon Hiscocks (İngiltere)

Tornado:
Altın: Roman Hagara-Hans Peter Steinacher (Avusturya)
Gümüş: John Lovell-Charlie Ogletree (ABD)
Bronz: Santiago Lange-Carlos Espinola (Arjantin)

BAYANLAR
Europe:
Altın: Siren Sundby (Norveç)
Gümüş: Lenka Smidova (Çek Cumhuriyeti)
Bronz: Signe Livbjerg (Danimarka)

Mistral:
Altın: Faustine Merret (Fransa)
Gümüş: Yin Jian (Çin)
Bronz: Alessandra Sensini (İtalya)

Yngling (Keelboat):
Altın: İngiltere
Gümüş: Ukrayna
Bronz: Danimarka

470:
Altın: Sofia Bekatorou-Aimilia Tsoulfa (Yunanistan)
Gümüş: Natalia Via Dufresne-Sandra Azon (İspanya)
Bronz: Therese Torgersson-Vendela Zachrisson (İsveç)

 

Bu habere oy ver
Düşük
1 Puan 2 Puan 3 Puan 4 Puan 5 Puan 6 Puan 7 Puan 8 Puan 9 Puan 10 Puan
Yüksek
     •  En çok puan alan haberler

Yazdır Gönder Görüş yaz/ oku

Bütün Görüşleri Oku

Ana Sayfa | Türkiye | Dünya | Ekonomi | Sağlık | Yaşam | Teknoloji | Kültür Sanat | Doğal Hayat | Eğitim | Moda
Spor | Hava Yol | İletişim | Yardım | İzleyici Görüşleri | Reklam Seçenekleri | Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları